Asociatia Curtea Veche continua proiectele de dezvoltare durabile a societatii romanesti prin educatie si sport si are ca partener princpal, Banca Comerciala Romana, care s-a alaturat, in calitate de sponsor, turului ciclist “Cartile copilariei pe bicicleta”.

La sfarsitul lunii ianuarie, echipa Asociatiei Curtea Veche alaturi de Alteta Sa Regala Principele Nicolae al Romaniei si reprezentantii BCR au oferit 1.700 de carti elevilor din Deva. Ne bucuram sa continuam aceasta frumoasa colaborare si cu ocazia acestui proiect de mare amploare pe care ni l-am propus!

“Acest proiect ne-a atras atentia din prima clipa, deoarece atat sportul cat si cultura sunt purtatoare de valori etice, care sunt si valori BCR. Prezenta in randul tinerilor ne ajuta sa ii cunoastem mai bine, sa reusim astfel sa fim o banca pliata pe dorintele si aspiratiile lor.” a spus Anca Rarau, Director Marketing BCR.

Banca Comerciala Romana (BCR), membra a Erste Group, este cel mai important grup financiar din Romania, incluzand operatiunile de banca universala (retail, corporate & investment banking, trezorerie si piete de capital), precum si societatile de profil de pe piata leasingului, pensiilor private si a bancilor de locuinte.

BCR este o companie responsabila fata de comunitatile in care isi desfasoara activitatea si implicarea sa vizeaza sustinerea si promovarea liderilor si a modelelor, participand la crearea unui cadru pozitiv si inspirational dezvoltarii Romaniei; educatia pentru dezvoltarea competentelor practice, avand parteneriate strategice cu cele mai mari universitati din tara cu scopul principal de a crea proiecte care sa ajute la dezvoltarea abilitatilor practice ale studentilor pentru o mai usoara integrare in piata muncii; leadershipul civic, prin dezvoltarea unor proiecte care vin in sprijinul a sute de ONG-uri anual, precum si prin incurajarea angajatilor sai pentru a fi cetateni responsabili, integrand banca in tesatura comunitatii.

bla