Vacanta mare a venit, dar cluburile de lectura continua si acest lucru ne bucura foarte mult!

In plus, trebuie sa va spunem ca doamna Doina Jela, redactor la editura noastra, a plecat de curand in concediu la Slatioara, comuna Stulpicani, in judetul Suceava, unde a infiintat un club de lectura cu sprijinul preotului Ilie.

Duminica, 13 iulie, pe inserat, a avut loc donatia de carte catre cei 30 de copii din sat si, totodata, prima intalnire de lectura. Reuniti, cu mic si cu mare, in curtea Parohiei s-au citit primele pagini din volumul “Marile sperante” din colectia “Cartile copilariei”, urmand ca duminica viitoare sa se continue lectura interactiva.

Doamna Jela ne-a sunat apoi si ne-a povestit cu voce calda si plina de entuziasm cat de receptivi sunt copiii si cat de mult asteapta reintalnirea. incarcati cu energie, ii multumim pentru bucuria cu care promoveaza lectura si, cu siguranta, vom urma si noi exemplul. in noi, adultii, sta puterea de a le transmite copiilor placerea lecturii!

Untitled-1-300x267

a-300x225