Cu ocazia vizitei in Sighetu Marmatiei, Asociatia Curtea Veche alaturi de ASR Principele Nicolae al Romaniei a continuat campania de donatie „Cartile copilariei in fiecare casa” și a oferit 675 de volume elevilor de la Scoala Gimnaziala nr. 10 și Școala Gimnaziala G. Cosbuc.

Evenimentul a avut loc cu sprijinul Rotary Club Sighetu Marmatiei Voievodal si Asigurari Allianz-Tiriac, miercuri, 22 aprilie, incepand cu ora 11.00, la Sala Polivalenta (Str. Bogdan Voda). In cadrul donatiei de carte au luat cuvantul: Alteta Sa Regala Principele Nicolae al Romaniei, Iren Arsene (presedinte, Asociatia Curtea Veche), Ciprian Cuceu (presedinte, Rotary Club Sighetu Marmatiei Voievodal), Mariana Scubli (Asigurari Allianz-Tiriac).

Ne-am simtit minunat. Va multumim!

22.3

22.4